Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas świątecznych zakupów. Przypominają policjanci z Kalisza

i

Autor: pixabay zdj. ilustracyjne

BEZPIECZEŃSTWO

Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas świątecznych zakupów. Przypominają policjanci z Kalisza

2023-12-21 10:27

Bezpieczeństwo podczas świątecznych zakupów to podstawa. Przypominają policjanci z Kalisza. Za moment święta. W galeriach handlowych i marketach jest zdecydowanie więcej ludzi. Dlatego bądźmy czujni i przestrzegajmy podstawowych zasad.

Wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi, czyli w centrach handlowych, sklepach, na targach i w środkach komunikacji publicznej, zachowajmy szczególną ostrożność. W takich właśnie miejscach zdarza się najwięcej kradzieży. Wybierając się na zakupy bierzmy odliczoną gotówkę. Mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Rzeczy wartościowe, takie jak portfele, karty bankomatowe, czy telefony powinniśmy trzymać w wewnętrznych kieszeniach odzieży. Kobiety torebki powinny trzymać zamknięte z przodu. Wystający portfel z otwartej torebki może być tylko zachętą dla złodzieja, który skorzysta z okazji.

Policjanci przypominają również o bezpieczeństwie podczas robienia zakupów w Internecie. Bo to miejsce, gdzie również działają oszuści. Dodaje Anna Jaworska-Wojnicz.

Przed zakupami w wirtualnych sklepach dobrze jest zasięgnąć opinii o nich. Można to zrobić poprzez znajomych, ale również można to zrobić na różnych forach internetowych. Zwracajmy też uwagę czy sklep podaje swój adres i numer telefonu w przypadku jakiejkolwiek reklamacji, czy kłopotu z zamówionym towarem będziemy mieli możliwość zadzwonienia i wyjaśnienia całej sytuacji. Kupując za pośrednictwem Internetu starajmy się również korzystać z formy płatności za tzw. pobraniem.

Policjanci przypominają również, by uważać na podejrzane SMS-y dotyczące rzekomych dopłat do przesyłek kurierskich i nie klikać w podejrzane linki.​ Każdą podejrzaną sytuację należy zgłosić na policję. Numer alarmowy to 112.

Quiz o filmie "Kevin sam w domu". Czy jesteś prawdziwym fanem Kevina i wiesz o nim wszystko?

Pytanie 1 z 10
Ile lat ma Kevin w filmie?