ks stal

Autor: KS STAL

Ostrów. Złote chłopaki w sztafecie

2023-02-20 13:55

Złota sztafeta ostrowian. Podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu najlepsi okazali się zawodnicy Klubu Sportowego STAL. W sztafecie 4 razy 200 metrów po złoto sięgnęła drużyna w składzie: Patryk Wykrota, Tomasz Jankowski, Cyprian Adamcio i Marcin Karolewski.

To nie jedyny sukces zawodników z Ostrowa, bo Patryk Wykrota i Marcin Karolewski zdobyli również brązowe medale w biegu na 200 metrów.

I na koniec wisienka na torcie, czyli sztafeta 4 razy 200 metrów. Chcieliśmy tu walczyć o rekord Polski i byliśmy na to gotowi, ale ciągle blokowali nas w biegu zawodnicy z Katowic, którzy bronili tytułu mistrzowskiego. Nie mogliśmy się rozpędzić, ale i tak zdobyliśmy złoto, które wywalczył na ostatniej prostej Marcin Karolewski - mówi Patryk Wykrota

wykrota

W biegu na 200 metrów jednak rywale okazali się trochę szybsi- dodaje Patryk Wykrota. Po eliminacjach startowałem na 4 torze, z którego chciałem powalczyć i w finale zbliżyłem się do mojego rekordu życiowego. Skończyłem na 3 miejscu z brązowym medalem. Apetyty przed mistrzostwami były trochę większe, żeby powalczyć o zwycięstwo. Ale końcowo jestem zadowolony z mojej postawy, bo wszystkie biegi na bardzo dobrym poziomie, a reakcje startowe pokazywały, że byłem mocno zmotywowany.