sąd

i

Autor: BŹ

Sprawa kryminalna

Ostrów. Pobicie przed dyskoteką. Jest decyzja Sądu Rodzinnego

2024-06-17 15:19

Do młodzieżowego ośrodka wychowawczego na trzy miesiące trafi czwórka nastolatków podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 24-latka. Taka jest decyzja Sądu Rodzinnego w Ostrowie Wielkopolskim. Chłopcy mają od 14 do 16 lat. Wobec trójki pozostałych podejrzanych – w wieku 17 lat – śledztwo prowadzi miejscowa prokuratura.

Do tragedii doszło w miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę przed dyskoteką we Wtórku koło Ostrowa Wielkopolskiego. Na parkingu starły się dwie grupy młodych ludzi. W wyniku pobicia zmarł 24-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego.

Jeszcze w niedzielę policja zatrzymała podejrzanych o udział w tej bójce. Dziś Sąd Rodzinny zdecydował o wysłaniu do młodzieżowego ośrodka wychowawczego czwórki najmłodszych, którzy nie skończyli 17 lat. Zarzuca im się pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Ale na tym nie koniec - bo teraz trzeba wszystko dokładnie wyjaśnić, jak doszło do pobicia, kto i jakie zadał ciosy.

Policja i prokuratura cały czas sprawdzają wszystkie okoliczności i dowody. Wiemy, że jest nagranie z monitoringu, na którym widać całe zajście. Przesłuchani zostali także pierwsi świadkowie.

Dziś też odbyła się sekcja zwłok 24-latka. Na razie jednak nie znamy jej wyników.

Prokurator wobec trójki zatrzymanych, którzy mają ukończone 17 lat - prowadzi normalne śledztwo karne. Tutaj także mogą pojawić się zarzuty.

Quiz - dokończ przysłowia. 5/10 to dobry wynik

Pytanie 1 z 10
Człowiek strzela...
Źródło: Ostrów. Pobicie przed dyskoteką. Jest decyzja Sądu Rodzinnego