polcija

i

Autor: BŹ

Sprawa kryminalna

Ostrów. Pobicie przed dyskoteką. Areszty dla trójki17-laktów

2024-06-18 14:25

Kolejne osoby z zarzutami po brutalnym, śmiertelnym pobiciu 24-latka z powiatu kaliskiego. To trójka mężczyzn w wieku 17 lat. Prokurator postawił im zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Dziś sąd aresztował całą trójkę na 3 miesiące.

Do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z soboty na niedzielę przed dyskoteką we Wtórku pod Ostrowem Wielkopolskim. Śledczy ustalili już, że sprawcy jeszcze w dyskotece zachowywali się agresywnie i zaczepiali pokrzywdzonych.

To, co wydarzyło się na parkingu przed klubem, było konsekwencją agresywnych zachowań napastników wewnątrz lokalu - mówi Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie. - Niewłaściwe zachowanie napastników wobec pokrzywdzonych zapoczątkowane zostało w trakcie pobytu wszystkich osób w lokalu.

Sekcja zwłok 24-latka nie wskazała jednoznacznie przyczyny śmierci - to ustalą biegli. Wiadomo jednak, że 24-latek zmarł śmiercią nagłą.

Prócz niego - pobitych zostało jeszcze dwóch innych mężczyzn, którzy mieli obrażenia głowy i twarzy. Ale oni już zostali wypisani ze szpitala.

Łącznie w sprawie podejrzanych jest siedem osób. Czwórka najmłodszych napastników - w wieku 14 i 16 lat - decyzją Sądu Rodzinnego w Ostrowie została umieszczona w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od 2 do 15 lat więzienia.

Quiz z wiedzy ogólnej. Test na ocenę!

Pytanie 1 z 30
Ile znaków diakrytycznych w polskim alfabecie?
Źródło: Ostrów. Pobicie przed dyskoteką. Areszty dla trójki17-laktów