szpital Ostrów

i

Autor: BŹ

Ostrów : leczą pięty nowatorską metodą od lat. Teraz jest o tym doktorat!

2022-06-13 10:44

To druga taka praca doktorska w Europie. I oceniona już bardzo wysoko. Ostrowski ortopeda Krystian Pyszel, obronił właśnie doktorat dotyczący leczenia skomplikowanych złamań kości piętowej innowacyjną metodą- implantu tzw. gwoździa śródszpikowego.

Metodę od ponad 8 lat z powodzeniem i sukcesami stosuje ostrowska ortopedia, która jest jednym z czołowych ośrodków w Europie jeśli chodzi o takie leczenie. I właśnie na podstawie przypadków z Ostrowa praca doktorska powstała.

Bardzo się cieszymy, że doktorat udało się obronić. I to na wysokim poziomie - mówi kierownik ostrowskiej ortopedii Mirosław Falis. - Badania oparte są o nasze doświadczenie na oddziale, na przypadkach naszych pacjentów, naszych operacji. Niektóre badania pacjentów po operacji, myślę tutaj o wydolności mięśni, były przeprowadzane w Klinice Chirurgii Ręki w Poznaniu. I przy tej okazji chciałbym podziękować panu profesorowi Leszkowi Romanowskiemu i jego zespołowi, za pomoc. Bo dzięki niej ta praca na pewno była ciekawsza. Zresztą profesor Romanowski był jej promotorem.

Doktorat naszego lekarza został wysoko oceniony także przez recenzentów. I to cieszy tym bardziej.

To takie trochę podsumowanie naszych działań w tym zakresie, naszego doświadczenia, tego co robimy. To też potwierdzenie,że robimy to dobrze. I nadal będziemy się rozwijać.

Ostrowski oddział jako pierwszy w Polsce a drugi w Europie w 2014stym roku - wprowadził tę metodę w leczeniu złamań kości piętowej.

Każdego roku przeprowadza około 80 takich zabiegów.

Specjaliści z Ostrowa cały czas się doskonalą, ale też uczą kolegów po fachu. W szkoleniach biorą udział nie tylko lekarze z Polski, ale również z zagranicy.

QUIZ osobowości. Jakim typem osobowości jesteś?

Pytanie 1 z 9
Czy można Ci zaufać?
Źródło: Ostrów : leczą pięty nowatorską metodą od lat. Teraz jest o tym doktorat!