magia tańca

i

Autor: magia tańca

taniec

Ostrów. Będą czarować tańcem. W weekend konkurs MAGIA TAŃCA

2024-06-21 8:35

Kilkuset młodych tancerzy na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. W weekend kolejna edycja konkursu tanecznego MAGIA TAŃCA. Wstęp jest wolny. Wydarzenie poleca Radio ESKA.

To kolejna, świetna okazja, by zobaczyć młodych tancerzy i ich zmagania w tańcu klasycznym czy współczesnym. Ostrowski konkurs cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem. I nie inaczej będzie teraz. Udział zgłosiło 30 szkół tańca z Polski.

XXII Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” jest imprezą cykliczną. Biorą w niej udział młodzi tancerze z całej Polski. W konkursie prezentują się soliści, duety oraz tria i grupy, którzy konkurują w kategoriach wiekowych w różnych technikach tanecznych: taniec klasyczny, współczesny, jazzowy i inne formy tańca. W tegorocznej edycji weźmie udział 30 szkół tańca z takich miast, jak: Wrocław, Poznań, Radom, Opole, Kluczbork, Łańcut, Kraków, Pleszew, Oława, Koszalin, Police, Luboń, Świebodzin, Bielsko-Biała, Turek, Konin, Kalisz, Nowe Skalmierzyce i Ostrów Wielkopolski. W sumie w dwóch dniach konkursu wystąpi ok. 300 osób. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Wielkopolskiego oraz Starosta Ostrowski. Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim – mówi Urszula Szczepaniak ze Stowarzyszenia „Gwiazda”.

Początek występów w sobotę o 10.00. Potem przerwa gdzieś między 13.00 a 16.00. A potem kolejne pokazy. W niedzielę także występy konkursowe – od godziny 10.00. A o 16.00 GALA.

Medialnym partnerem wydarzenia jest Radio Eska.

magia tańca

i

Autor: magia tańca

Ślub i wesele - która piosenka na pierwszy taniec pasuje do Ciebie najbardziej?

Pytanie 1 z 9
Która cecha charakteru najbardziej Cię określa?
Źródło: Ostrów. Będą czarować tańcem. W weekend konkurs MAGIA TAŃCA