kalisz

i

Autor: pixabay.pl

Inwestycje drogowe

Oferty są, ale pieniędzy jest za mało - co z dokończeniem przedłużenia Szlaku Bursztynowego?

2024-01-16 9:15

Dołożyć trzeba 1,5 miliona złotych albo ogłosić nowy przetarg. Właśnie otwarto oferty na dokończenie przedłużenia Szlaku Bursztynowego w Kaliszu. Wpłynęły dwie propozycje, ale obie przekraczają budżet zaplanowany przez miasto na tę inwestycję.

Kalisz ogłosił przetarg na dokończenie przedłużenia Szlaku Bursztynowego. Chodzi o odcinek od ul. Warszawskiej do ul. Żwirki i Wigury. I wpłynęły dwie oferty, ale obie przekraczają budżet, jaki na tę inwestycje miało zaplanowane miasto. Swoje propozycje złożyli: kaliskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego oraz Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny z Błaszek. PBD, które realizowało też pierwszy etap inwestycji, zaproponowało 17 mln 751 tysięcy złotych za wykonanie drugiego odcinka. Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny natomiast wycenił prace na 19 mln 735 tysięcy zł. Najtańsza oferta przekracza więc budżet o 1,5 miliona złotych. Teraz samorządowcy będą musieli zastanowić się czy ogłosić nowy przetarg czy poszukać dodatkowych pieniędzy. Teraz samorządowcy będą musieli zastanowić się czy ogłosić nowy przetarg czy poszukać dodatkowych pieniędzy.

A przedłużenie Szlaku Bursztynowego to jedna z kluczowych inwestycji drogowych w tej części Kalisza. Dzięki wybudowaniu łącznika między Warszawską, a Żwirki i Wigury zostanie zamknięta rama komunikacyjna, która docelowo połączy ul. Szeroką z Łódzką. Jeśli miasto podpiszę umowę z wykonawcą, ten będzie miał rok na przeprowadzenie robót.

Sonda
Czy uważasz, że policja prowadziła poszukiwania bez zarzutu?