Zdrowie

Oddział Zakaźny przy Toruńskiej w Kaliszu wyremontowany

2024-04-04 10:35

Wcześniej straszył wyglądem - teraz jest kompleksowo zmodernizowany. A mowa o oddziale chorób zakaźnych kaliskiego szpitala. Ten znajduję się przy ulicy Toruńskiej i po remoncie, który trwał prawie rok został właśnie oddany do użytku pacjentom i personelowi

Modernizacja Oddziału Zakaźnego kaliskiego szpitala trwała prawie rok. Przede wszystkim zmienił się zewnętrzy wygląd budynku. Został on docieplony, a także po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków, odnowiono elewację i przywrócono jej historyczną kolorystykę. Wiele prac wykonano także w środku.

Zmieniono układ pomieszczeń na bardziej funkcjonalny, wymienione zostały konieczne instalacje. Zmodernizowany oddział nie tylko cieszy oczy, ale też wydatnie poprawiły się warunki pobytu pacjentów i komfort pracy personelu. Przy okazji tego zadania, zmodernizowane zostały także drogi dojazdowe do oddziału - informuje kaliski "Okrąglak".

Oddział Zakaźny ma teraz także nowe wyposażenie. 

To między innymi aparaty przyłóżkowe RTG, kardiomonitory, echokardiografy, defibrylatory, respiratory, centrala monitorująca, aparat do ciągłych zabiegów nerkozastępczych - czytamy dalej w komunikacie lecznicy. 

Inwestycja kosztowała 11 milionów złotych, a środki pochodziły z Ministerstwa Zdrowia oraz z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Sonda
Czy reforma podstawy programowej jest potrzebna?