fortepian bechstein

i

Autor: fot. OSP Kamień Fortepian przed renowacją

Nowy wóz strażacki za zabytkowy fortepian

2021-07-19 11:42

Strażacy z OSP w Kamieniu w powiecie kaliskim właśnie odrestaurowali fortepian z 1906 roku. Teraz chcą go sprzedać, by kupić nowy wóz bojowy.

Obecnie strażacy ochotnicy korzystają z wozu, który ma już trzydzieści lat i swoje wysłużył.

– Wszędzie auta są wymieniane już na nowe i chcielibyśmy mieć tą przyjemność, żeby też korzystać z nowszego samochodu. Dlatego przyszło mi do głowy, że możemy wykorzystać nasz potencjał i spróbować wyremontować dobry fortepian, bo wielu z naszych strażaków zajmuje się tym na co dzień

– mówi Jarosław Kopeć, pomysłodawca akcji.

Fortepian do Kamienia trafił z Holandii. Był mocno zniszczony, wiele lat nikt na nim nie grał.

Strażacy instrument rozebrali i odrestaurowali. Prace trwały ponad trzy miesiące - dodaje strażak i zarazem pracownik firmy remontującej instrumenty Tomasz Kołodziejczyk.

– Pierwszą rzeczą jaką musieliśmy zrobić to go wysezonować, bo w bardzo złych warunkach stał wcześniej, praktycznie pół instrumentu nie było. Jeśli chodzi o rocznik to jest 1906 rok, wiec on ma ponad 100 lat, swoje wysłużył.

Zainteresowani kupnem wyremontowanego przez strażaków fortepianu już są. Instrument to słynny Bechstein. Służy do profesjonalnego koncertowania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE