bo

i

Autor: pixabay

Nabór wniosków zakończony - kaliszanie zgłosili prawie 200 projektów do Budżetu Obywatelskiego 2025

2024-05-10 8:00

Kaliszanie mają pomysł na Kalisz. A konkretnie tych pomysłów jest 187. Tyle właśnie wniosków złożono w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. To jest o 36 projektów więcej niż rok temu.

Nabór wniosków do tegorocznej edycji kaliskiego Budżetu Obywatelskiego został już zakończony. Pomysłów jest sporo, bo wnioskodawcy złożyli aż 187 projektów. Są to projekty ogólnomiejskie,  ogólnomiejskie projekty zielone oraz projekty o charakterze lokalnym. Teraz muszą przejść weryfikacje. 

Te złożone projekty będą przechodziły weryfikacje przez poszczególne wydziały czy też jednostki miasta, w zależności oczywiście od ich tematyki. Następnie będą weryfikowane i opiniowane przez Komitet Rewitalizacji, a także przez komisje stałe Rady Miasta Kalisza. Później już, pod koniec wakacji dowiemy się jakie projekty zostaną poddane pod głosowanie. To głosowanie odbędzie się zarówno w formie tradycyjnej, czyli na papierowych formularzach, jak i w formie elektronicznej, poprzez stronę internetową - mówi Katarzyna Ciupek z Urzędu Miasta Kalisza.

Głosowanie na projekty odbędzie się jesienią - na przełomie września i października. Na Budżet Obywatelski 2025 miasto przeznaczyło 4 200 000,00 zł.