las

i

Autor: BŹ

środowisko

Można pomóc w sprzątaniu lasu! Trwa akcja Nadleśnictwa Antonin

2024-04-21 14:00

Rękawice i worki w dłoń i do lasu! By go posprzątać. Ruszyła kolejna akcja sprzątania w Nadleśnictwie Antonin, w którą włączyć może się każdy. Akcja trwa od 18 do 26 kwietnia.

Sprzątanie lasu na start.

Kolejny już raz można pomóc w sprzątaniu terenów Nadleśnictwa Antonin. A jest co robić bo wciąż śmieci do lasów są wyrzucane – mówi szef Nadleśnictwa Antonin, nadleśniczy Adam Całka.

Wciąż śmieci są. Choć, i to może być jakaś nadzieja, jest ich z roku na tok mniej. Nie mniej, wciąż ludzie śmieci do lasów wyrzucają, a my je sprzątamy. Na pewno dużym problemem w ostatnim czasie są opony oraz elementy aut, te zużyte. To są takie odpady, które nie do końca są przyjmowane na PSZOK-u , trzeba dodatkowo zapłacić by je tam oddać i … lądują one w lasach. Zderzaki, szyby, dachy - takie przedmioty zbieramy.

Każdego roku na wywóz śmieci z lasu nadleśnictwo w Antoninie wydaje 150 tysięcy złotych. A tegoroczna wiosenna akcja sprzątania już ruszyła i potrwa jeszcze przez cały tydzień. Dołączyć może każdy.

W poprzednich latach nawet do 3 tysięcy osób nawet się pojawiało u nas i z nami sprzątało, były to zarówno osoby prywatne, jak i szkoły, policjanci czy aresztanci z Aresztu Śledczego w Ostrowie. Oczywiście jest z nami także Straż pożarna czy przedszkolaki. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasze społeczeństwo wspiera nas w tej akcji. Bo to też świetna edukacja młodych ludzi, ale też i dorosłych. 

Zaprasza Adam Całka i dodaje, że po każdym dniu sprzątania – uczestników czeka ognisko.

Więcej o akcji TUTAJ

Quiz. Kulinarne klasyki PRL-u. Dzisiejsza młodzież nie ma żadnych szans!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywały się jedyne dostępne na rynku lody?
Źródło: Można pomóc w sprzątaniu lasu! Trwa akcja Nadleśnictwa Antonin