areszt

i

Autor: maraj

Sprawa kryminalna

Może mataczyć i zastraszać świadków? Sąd zdecydował o losie 34-latka podejrzanego o zabójstwo

2023-03-21 12:03

Trzy miesiące aresztu dla 34-letniego Adriana M., który - zdaniem prokuratury - zabił 40-letniego mieszkańca Kalisza. Ciało mężczyzny znaleziono w sobotę późnym wieczorem. Śledztwo trwa. Podejrzanemu grozi nawet dożywocie.

Jak ustalono - 40 - latek zginął od jednego ciosu nożem. Zdaniem prokuratury zadał go 34-latek.

Dziś sąd w Kaliszu podzielił wniosek prokuratury i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

- W ocenie sądu na obecnym etapie istnieje duże prawdopodobieństwo, że podejrzany dopuścił się zarzucanego mu czynu w kwalifikacji zabójstwa wobec pokrzywdzonego przy użyciu dwukrotnym gazu pieprzowego, kopnięciem w klatkę piersiową, a następnie zadaniem mu jednokrotnego ciosu ostrym narzędziem w postaci noża, który spowodował głęboką ranę żeber i serca, masywny krwotok, w wyniku czego pokrzywdzony na miejscu zdarzenia zmarł - mówi Katarzyna Socha, Prokurator Rejonowy w Kaliszu. - Jest także obawa matactwa. Podejrzany zna bliżej lub dalej świadków tego zdarzenia i istnieje uprawdopodobniona, że mógłby na obecnym etapie postępowania wpływać na treść zeznań tych świadków, co mogłoby w sposób realny destabilizować realny tok tego postępowania.

W sprawie zatrzymano jeszcze trzy inne osoby, ale nie usłyszały one żadnych zarzutów. Są świadkami.

- Sprawa na obecnym etapie ma charakter rozwojowy. Trzeba wykonać szereg czynności – m.in. uzyskać liczne opinie biegłych w tym w zakresie biologii, daktyloskopii oraz medycyny sądowej, a także toksykologii. Tylko najsurowszy środek izolacyjny na tym etapie jest w stanie, zdaniem sądu i prokuratury, zagwarantować prawidłowy i niewzruszony tok postępowania - dodaje prokurator Socha.

Adrian M. przyznał się częściowo do winy. Głównie do udziału w kłótni z pokrzywdzonych 40-latkiem.

Podejrzanemu grozi dożywocie.

Quiz Jan Paweł II. Co wiesz o polskim papieżu? 10/15 to minimum

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Jan Paweł II?