szkoły

i

Autor: III LO, V LO, Technikum numer 7, Technikum numer 6

Edukacja

Mniej pierwszoklasistów, mniej klas - szkoły ponadpodstawowe w Kaliszu rezygnują z uruchomienia niektórych kierunków

2024-06-17 9:17

Uruchomionych zostanie mniej klas. Od września do kaliskich szkół ponadpodstawowych pójdzie mniej uczniów niż w poprzednich latach. Przez tę sytuację technika, szkoły branżowe i licea uruchomią jedynie te profile, które zawsze cieszyły się w największą popularnością.

W tym roku do szkół ponadpodstawowych w Kaliszu od września pójdzie około 900 pierwszoklasistów. Dla porównania w ubiegłym roku, kiedy była tak zwana kumulacja roczników, było to prawie 3 tys. uczniów. Przez tę sytuację szkoły zdecydowały o nieotwieraniu niektórych klas. Zostały tylko te profile, które w danej szkole cieszyły się największą popularnością - wyjaśnia Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

Nie we wszystkich szkołach, tak jak było to w poprzednich latach, uruchomione zostaną np. klasy humanistyczne. Taka sytuacja jest m.in w III LO i I LO gdzie postawiono na kierunki ścisłe, matematyczne, chemiczne. IV LO natomiast zdecydowało się na uruchomienie klasy psychologicznej czy lingwistycznej, ale nie ma tu kierunków ścisłych. To jest sytuacja przejściowa. 

Podobna sytuacja jest też w technikach i szkołach branżowych. Tu też nie ruszą niektóre zawody. Nabór do szkół ponadpodstawowych w Kaliszu został już zakończony. Teraz młodzież musi uzupełnić dokumenty o kopię świadectwa, a potem o wyniki egzaminów. Kto do jakiej szkoły się dostał, placówki ogłoszą 11 lipca.

Sonda
Lubisz/lubiłeś chodzić do szkoły?