piłka

i

Autor: pixabay.com

Sport

Mistrzostwa Wielkopolski Socca 2024 już w ten weekend w Kaliszu!

2024-03-05 10:22

Takiego turnieju w Wielkopolsce jeszcze nie było. W Kaliszu w najbliższy weekend odbędą Mistrzostwa Wielkopolski Socca 2024. Rywalizować będą ze sobą drużyny, które grają w 6-osobową piłkę nożną.

Turniej socca odbędzie się 9 i 10 marca w Kaliszu. Wszystko będzie się dziać na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 17 w Kaliszu. To pierwsze takie mistrzostwa organizowane w naszym województwie. Ich pomysłodawcą jest kaliska drużyna socca.

Socca tak naprawdę dopiero się rozwija w naszym kraju. To jest nowa formuła piłki nożnej sześcioosobowej. Jest pięciu graczy w polu plus bramkarz. Gramy na pomniejszonych boiskach. I teraz wspólnie z drużyną stwierdziliśmy, że postaramy się stworzyć taki turniej w Wielkopolsce. Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej tych zespołów było. W planach mamy 24 zespoły - mówi zawodnik kaliskiej drużyny socca i jeden z organizatorów turnieju Safian Skupiński.

Najlepsza drużyna dostanie atrakcyjną nagrodę. Organizatorzy mają dla niej 12 biletów na mecz barażowy reprezentacji Polski z Estonią.

Podczas zawodów będą zbierane także pieniądze na leczenie Ani Mrówczyńskiej, która zmaga się z nieuleczalną chorobą. Początek turnieju w sobotę o godzinie 10:00. Imprezę medialnie wspiera Radio Eska.

plakat

i

Autor: Kaliska drużyna socca/I Mistrzostwa Wielkopolski Socca 2024 - Fb