Lato w Teatrze Kalisz 2024

i

Autor: fot. Tomasz Bąk Fotografia/Facebook/Dom Sąsiedzki Podgórze 2-4 "Lato w Teatrze" to półkolonie w Domu Sąsiedzkim

dla młodych

Międzynarodowe półkolonie w Domu Sąsiedzkim

2024-07-11 10:46

To kolejne „Lato w Teatrze”. W Domu Sąsiedzkim ruszyły półkolonie dla młodzieży zainteresowanej i teatrem, i aktywizmem, a także połączeniem obu tych światów. Pierwsze działania już za nimi.

To wakacyjna propozycja dla młodych ludzi zw wieku od 12 do 16 lat. Tegoroczne półkolonie są międzynarodowe, bo do Domu Sąsiedzkiego zgłosiła się młodzież z Polski i Ukrainy, a dołączyli do nich także wolontariusze z innych państw.

Motywem przewodnim tym razem jest aktywizm. Uczestnicy półkolonii dowiedzą się, czym zajmują się aktywiści, jak wykorzystać narzędzia teatralne w działaniach społecznych, poznają tajniki cyberaktywizmu, a także sprawdzą czy murale i protest songi mogą zmienić świat. 

Lato w Teatrze 2024

i

Autor: fot. Tomasz Bąk/Dom Sąsiedzki Podgórze 2-4 Lato w Teatrze 2024
Lato w Teatrze 2024

i

Autor: fot. Tomasz Bąk Fotografia/Facebook/Dom Sąsiedzki Podgórze 2-4 Lato w Teatrze 2024

Półkolonie wystartowały 10 lipca.

— Latoteatralna machina ruszyła! Od dzisiaj Dom Sąsiedzki jest bazą najbardziej aktywistycznej ekipy w Kaliszu. Jeszcze się poznajemy, ale już czujemy, że to może być najlepsza wakacyjna przygoda 

— informuje w mediach społecznościowych stowarzyszenie Multi.Art, organizator projektu.

„Lato w teatrze” potrwa do 23 lipca

W organizację projektu, obok Multi.Artu, włączyły się też: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i Instytut Teatralny.