Sala sądowa

i

Autor: Facebook

Sprawa kryminalna

Miał zabić matkę. We wrześniu ruszy proces ws. brutalnego zabójstwa w Żydowie

2023-08-10 14:44

Ta zbrodnia wstrząsnęła nie tylko Kaliszem. Oskarżony o zabójstwo matki Sławomir L. stanie przed sądem. Proces w sprawie brutalnego mordu w Żydowie pod Kaliszem ruszy w połowie września. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Mężczyzna zabił matkę, bo ta nie chciała mu dać pieniędzy? Wstrząsająca sprawa z Wielkopolski

Zdaniem prokuratury 57-latek miał zabić matkę dla dwóch tysięcy złotych. Kobieta nie chciała dać synowi pieniędzy, więc ten pobił ją na śmierć. Podczas przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do winy. Ale zdaniem śledczych, to właśnie on nie miał litości dla swojej matki.

Brutalne morderstwo w Wielkopolsce. Sprawca był poczytalny

W tej sprawie zgromadzono obszerny materiał dowodowy. W tym uzyskano opinię biegłych psychiatrów i psychologa. Wynika z niej, że mężczyzna, w chwili czynu, był poczytalny. - Umiał swoim czynem pokierować - mówił nam podczas śledztwa Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Brutalne morderstwo w Żydowie. Syn zabił matkę?

Do zabójstwa doszło w połowie października 2022 roku w domu 81-latki. Syn miał m.in. bić kobietę po głowie i całym ciele. Miał uderzać nią o meble. Staruszka nie miała szans. Zmarła w wyniku odniesionych ran. Blisko 60-letni mężczyzna został zatrzymany wkrótce po zdarzeniu. I tymczasowo aresztowany. W areszcie czeka na proces.

Grozi mu kara 12 lat więzienia, 25 lat więzienia lub dożywocie.

QUIZ. Finałowe pytania z "Postaw na milion"! Tylko dwie możliwości! Wygralibyście?

Pytanie 1 z 15
Który z tych zegarów wieżowych ma większą tarczę?