szkoła

i

Autor: pixabay

Edukacja

Kumulacja roczników w kaliskich szkołach ponadpodstawowych - jest ścisk, szczególnie w technikach

2024-01-11 9:19

Problemy lokalowe, wydłużone lekcje i dodatkowe godziny pracy dla nauczycieli. To wszystko udało się spiąć, ale łatwo nie było i nadal nie jest idealnie. A mowa o kolejnej kumulacji roczników w szkołach ponadpodstawowych w Kaliszu. Od września do placówek znów ruszyła większa liczba uczniów. Jak wygląda sytuacja w kaliskich szkołach?

W tym roku szkolnym znów do kaliskich szkół ruszyła kumulacja roczników. Konieczne było wydłużenie lekcji i przydzielenie nauczycielom dodatkowych godzin pracy. Ułożenie planów lekcji to było wyzwanie. Pojawiły się też problemy lokalowe, szczególnie w technikach.

Na pewno ten czas pracy dzieci w placówkach jest dłuższy. Przychodzą często trochę później do szkoły i są w placówce dłużej [...]. Najtrudniej jest w Zespole Szkół Samochodowych i w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych, bo jednak to są placówki, które lokalowo mają największe problemy. Troszkę lepiej jest z liceami. One też nie mają kształcenia zawodowego, które ma specjalne wymogi, do tego by prowadzić zajęcia. I są dużymi obiektami - przyznaje Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji w kaliskim magistracie.

W roku szkolnym 2023/2024 powstało w kaliskich placówkach o 21 więcej klas niż w poprzednim roku szkolnym. Natomiast w nadchodzącym roku 2024/2025 do szkół ponadpodstawowych zostanie przyjęty już tylko jeden rocznik uczniów.

Sonda
Wesprzesz WOŚP podczas 32. Finału?