Kolejni repatrianci z Kazachstanu zamieszkają w Kaliszu

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kolejni repatrianci z Kazachstanu zamieszkają w Kaliszu

2022-11-27 12:13

Kolejni repatrianci przyjadą do Kalisza. Tym razem będzie to małżeństwo z dwójką dzieci. To potomkowie zesłanej na wschód polskiej rodziny. Uchwałę w tej sprawie radni jednogłośnie przegłosowali podczas ostatniej sesji.

Kalisz od kilku lat zaprasza repatriantów, czyli rodziny, z których przynajmniej jedna z osób jest pochodzenia polskiego, a obecnie mieszka na terenach byłego Związku Radzieckiego. W ubiegłym roku Miasto przyjęło mieszkankę Kazachstanu i jej syna. Teraz będzie to małżeństwo z dwójką dzieci w wieku szkolnym. Mężczyzna z zawodu jest elektrykiem, a jego żona pracuje jako pomoc kuchenna.

W momencie przyjazdu rodzina objęta jest wsparciem przez asystenta z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu, który pomaga z urzędnikami z wydziału spraw mieszkaniowych przebrnąć przez pierwsze procedury. To jest kwestia wyrobienia niezbędnych dokumentów, czy też pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Ważne jest to, że osoby, które przyjeżdżają do nas, otrzymują mieszkanie komunalne w pełni wyposażone, oczywiście to jest najem.

Mówi Janusz Sibiński, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu

Rodzina do Kalisza przyjedzie w przyszłym roku.

Kapsle, chłopek, zaczarowany berek, krowa. Czy pamiętasz jeszcze zasady tych gier? [Quiz]

Pytanie 1 z 10
Ile pól do skakania miał popularny chłopek?