kks kalisz

i

Autor: fot. Michał Sobczak/KKS Kalisz

piłka nożna

KKS Kalisz: pierwsze zmiany w składzie

2023-06-15 5:24

W Kaliszu zagrał bardzo dobrze, ale teraz wraca do Arki Gdynia. Kasjan Lipkowski żegna się z Trójkolorowymi. Z kolei kontrakt z Kaliskim Klubem Sportowym przedłużył Mateusz Gawlik.

Kasjan Lipkowski do Trójkolorowych dołączył w lipcu ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia z pierwszoligowej Arki Gdynia. Na kaliskim boisku piłkarz spędził 2300 minut i strzelił pięć goli. Był także powołany do Młodzieżowej Reprezentacji Polski.​ Na razie nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce w drużynie.

Kontrakt z klubem przedłużył Mateusz Gawlik. To będzie 10. sezon 31-letniego obrońcy w barwach Trójkolorowych. Zagrał 300 spotkań z Kakaesiakami i grać będzie dalej.

- Umowa zostanie automatycznie przedłużona o kolejną kampanię w przypadku awansu do Fortuna 1. ligi. Mateusz związany jest z “Trójkolorowymi” od sezonu 2014/2015, gdy “Trójkolorowi” rywalizowali jeszcze w IV lidze. W poprzedniej kampanii zagrał 37 oficjalnych spotkań i tylko raz zaczynał z ławki rezerwowych

- informuje Michał Zakosztowicz z biura prasowego Kaliskiego Klubu Sportowego. W ostatnim sezonie Mateusz Gawlik zdobył 10 bramek podczas 3200 minut na murawie.

To zapewne nie koniec zmian w zespole. Zapowiadał je ostatnio prezes klubu:

- Nie wszystkich uda nam się utrzymać. Mówię o zawodnikach, którzy wykorzystali ten sezon, wystrzelili. Ich pewnie zobaczymy w wyższych ligach. Na pewno jednak będziemy chcieli utrzymać trzon drużyny i chcemy też, by jeszcze kilku zawodników doszło

- mówi Robert Trzęsała, prezes KKS Kalisz. Trenerem Trójkolorowych nadal będzie Bartosz Tarachulski, o ile nie dostanie propozycji z wyższej ligi.

Pierwsza drużyna KKS Kalisz do treningów wróci 26 czerwca. Na razie odpoczywają po zakończonym sezonie eWinner 2. ligi.

Partnerem medialnym Dumy Kalisza jest radio Eska.

QUIZ: Jakim piłkarzem jestem? Prawdziwi fani piłki nożnej zdobędą przynajmniej 90%!

Pytanie 1 z 10
Na Mistrzostwach Świata w 2006 roku uderzyłem głową Marco Materazziego. Kim jestem?