Kalisz. Z promilami za kółkiem. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca w rękach policjantów

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Kalisz. Z promilami za kółkiem. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca w rękach policjantów

2023-11-13 10:27

Do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów przez dłuższy czas. Taka kara grozi 45-letniemu kaliszaninowi, który kierował fiatem będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wpadł w ręce kaliskich policjantów podczas kontroli.

Funkcjonariusze patrolujący ulice Kalisza zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata. Policjantów zaniepokoił sposób jazdy kierującego.

Już w trakcie kontroli policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości 45-latka siedzącego za kierownicą fiata. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. Kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 45-latkowi. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Pomimo ciągłych apeli i kampanii społecznych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu.

Przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy umiejętność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy powiadomić anonimowo najbliższą jednostkę policji, dzwoniąc pod 112 - dodaje Anna Jaworska - Wojnicz

Masz prawo jazdy? Sprawdź, czy teraz udałoby Ci się zdać egzamin

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno ci jechać w terenie zabudowanym?