Kalisz. Wysoki mandat, punkty karne i zabrane prawko. Kolejny pirat drogowy w rękach policjantów

i

Autor: mraj zdj. archiwalne

POLICJA

Kalisz. Wysoki mandat, punkty karne i zabrane prawko. Kolejny pirat drogowy w rękach policjantów

2024-04-24 13:30

2,5 tysiąca złotych mandatu, 15 punktów karnych i utrata prawa jazdy na 3 miesiące. Taka kara spotkała 21-letniego kierowcę, który wpadł w ręce kaliskich policjantów. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością aż 133 km/h.

Każdy kierowca lekceważący ograniczenia prędkości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i zdecydowaną reakcją policjantów. Przekonał się o tym 21-letni kierowca opla, zatrzymany do kontroli na terenie gminy Lisków.

W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością, aż 133 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem, związanym z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, policjanci z drogówki nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka policjantów z Kalisza.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali również 21-latkowi uprawnienia do kierowania. Mężczyzna będzie mógł je odzyskać dopiero za trzy 3 miesiące.

Przypomnijmy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka" bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Policjanci cały czas apelują o mądrą i zgodną z przepisami jazdę!

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w skróconej wersji. Czy zdałbyś test za pierwszym razem?

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja