Kalisz. Wyjątkowy koncert na wyjątkowy jubileusz. Przed nami NIGHT IN CALISIA

i

Autor: Filharmonia Kaliska

KULTURA

Kalisz. Wyjątkowy koncert na wyjątkowy jubileusz. Przed nami NIGHT IN CALISIA

2024-02-27 17:15

To wyjątkowe święto dla Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej. Po 10 latach od odebrania nagrody GRAMMY – Włodek Pawlik Trio i Randy Brecker znów na jednej scenie. 3 marca w sali Filharmonii Kaliskiej odbędzie się koncert Night in Calisia.

Niemal dokładnie 10-lat po odebraniu nagrody GRAMMY Awards w kategorii Best Large Jazz Ensemble przez Włodka Pawlika za nagranie albumu "Randy Brecker plays Włodek Pawlik's Night in Calisia", która była wielkim udziałem także Randy Breckera - legendy amerykańskiego jazzu oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej (wówczas pod batutą dyrektora Adama Klocka), na scenie FK zobaczymy i usłyszymy niemal wszystkich bohaterów tego sukcesu. Randy Breckera, Trio Włodka Pawlika i Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej.

Jest okazja, żeby spotkali się wykonawcy, którzy 10 lat temu otrzymali tę nagrodę. Zwróciłem się do pomysłodawcy Adama Klocka, bo to przecież dzięki niemu ta płyta powstała. Niestety Adam Klocek nie będzie mógł w tym czasie wystąpić. Przy pulpicie dyrygenckim będzie pan Alexander Humala – mówi Ruben Silva, dyrektor Filharmonii Kaliskiej.

Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (3 marca) w sali Filharmonii Kaliskiej przy Nowym Świecie. Początek o 18.00.

QUIZ. Wiosenne przysłowia. Każdy zna odpowiedź na pierwsze pytanie, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jaki ptak nie czyni wiosny?