marsz kalisz

i

Autor: maraj

Kalisz wydaje oświadczenie ws. Marszu Niepodległości. I zawiadamia prokuraturę

2021-11-12 11:06

Jest oficjalne oświadczenie władz Kalisza ws. wczorajszego marszu, który przeszedł ulicami miasta. Podczas wiecu padło wiele obraźliwych i pełnych nienawiści słów. Miasto właśnie opublikowało swój komentarz do wydarzeń. Od wczoraj w internecie trwa burza wokół tego, co przez pięć godzin działo się w najstarszym polskim mieście.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia władz Kalisza:

Kalisz, 12 listopada 2021 r.

Oświadczenie Urzędu Miasta Kalisza

Zgodnie z Ustawą z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach Prezydent Miasta Kalisza otrzymuje zawiadomienie o planowanym zgromadzeniu od organizatora. Następnie niezwłocznie podaje na stronie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kalisza informacje o miejscu i terminie planowanego zgromadzenia. Zgodnie z prawem Prezydent Miasta Kalisza nie wydaje zgody na organizację zgromadzeń. Przyjmuje jedynie zawiadomienie przekazane przez organizatora, a następnie podejmuje określone w ustawie czynności.

W zgromadzeniu, które miało miejsce 11 listopada 2021 roku w Kaliszu, wziął udział przedstawiciel Prezydenta Miasta Kalisza. Był w stałym kontakcie z obecnymi na miejscu funkcjonariuszami policji.

Przedstawiciel Prezydenta Miasta Kalisza, wspólnie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podjęli decyzję o nierozwiązywaniu zgromadzenia z uwagi na bezpieczeństwo i zachowanie porządku publicznego. Rozwiązanie zgromadzenia mogłoby doprowadzić do eskalacji agresji wśród uczestników.

Nad bezpieczeństwem podczas zgromadzenia czuwały jednostki policji z Kalisza, Poznania i kilku miast Wielkopolski. Materiał dowodowy z przebiegu zgromadzenia zabezpieczyła policja. Zostanie przekazany do prokuratury w celu przeanalizowania pod kątem ewentualnego złamania prawa przez uczestników zgromadzenia. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa z art. 256 i 257 kodeksu karnego złożył także Prezydent Miasta Kalisza.

Sonda
Czy znasz kogoś, kto siedzi teraz w więzieniu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE