Kalisz. Włamał się do mieszkania. Przed policją ukrył się pod łóżkiem!

i

Autor: mraj zdj. archiwalne

POLICJA

Kalisz. Włamał się do mieszkania. Przed policją ukrył się pod łóżkiem!

2024-04-18 11:35

Włamał się do jednego z mieszkań na terenie Kalisza i by uniknąć odpowiedzialności schował się pod łóżkiem. Szybko został namierzony. 28-latek będzie się teraz tłumaczył. Mężczyźnie grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Właściciel mieszkania przebywał poza granicami kraju, ale czujni sąsiedzi zauważyli, że w jego domu ktoś przebywa. Na miejscu pojawili się policjanci oraz jeden z członków rodziny właściciela, który miał klucze od mieszkania. Mimo wielu prób nie udało się otworzyć drzwi do lokalu, ponieważ zostały zablokowane od środka.

Ostatecznie podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Policjanci sprawdzając poszczególne pomieszczenia zauważyli przygotowane torby, w których znajdował się sprzęt elektroniczny m.in. laptop, głośniki, słuchawki i konsola do gier. Przeczuwając, że sprawca nie zdążył opuścić mieszkania, funkcjonariusze postanowili dokładnie przeszukać wszystkie pomieszczenia. Chwilę później odnaleźli mężczyznę, chowającego się pod jednym z łóżek. 28-latek został zatrzymany – mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka policji w Kaliszu.

28-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Ponieważ dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Testy do policji Multi Select 2023. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 10
Chętnie czytam czasopisma techniczne