Kalisz: umyją okna seniorom

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kalisz: umyją okna seniorom

2022-10-25 11:08

W Kaliszu umyją okna seniorom. Z programu mogą korzystać kaliszanie, którzy mają co najmniej 75 lat, są osobami zamieszkującymi i prowadzącymi gospodarstwo domowe samotnie lub zamieszkującymi z drugą osobą, która spełnia kryteria wiekowe, jest niepełnosprawna, długotrwale chora, niesamodzielna.

Do tej pory umyto 261 okien. Senior z usługi może skorzystać jednorazowo. Program będzie realizowany do końca listopada lub do wyczerpania środków.

Mycie okien jest realizowane na terenie miasta, w miejscach zamieszkania seniorów. Usługa obejmuje umycie szyby z obydwu stron, ram okiennych i parapetów. Podczas czyszczenia nie są zdejmowane firany, zasłony, rolety i żaluzje. Firma myjąca okna zapewnia środki czystości, wykwalifikowaną kadrę pracowników, a także przenośny sprzęt gwarantujący prawidłowe i bezpieczne wykonanie usługi.

Mówi Katarzyna Ciupek, rzecznik Urzędu Miasta Kalisza

Mycie okien odbywa się dwa dni w tygodniu po osiem godzin dziennie w godz. od 8:00 do 16:00. Czas oczekiwania zależy od aktualnej liczby zgłoszeń. Więcej informacji pod numerem 792 763 202.

Takie auta królowały na polskich drogach w latach 90.

Pytanie 1 z 13
Jak nazywała się odmiana popularnego Malucha, która dysponowała dwoma bagażnikami?