Kalisz. Straż Miejska podsumowała miniony sezon grzewczy. Jak wyglądają statystyki?

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

STRAŻ MIEJSKA

Kalisz. Straż Miejska podsumowała miniony sezon grzewczy. Jak wyglądają statystyki?

2023-06-09 13:25

Blisko 400 zgłoszeń dotyczących zadymienia i niewłaściwego rozpalania w piecach odnotowała Straż Miejska Kalisza od października ubiegłego roku do końca kwietnia tego roku. Municypalni przeprowadzili 402 kontrole.

Kontrole najczęściej związane były z niewłaściwym rozpalaniem, użyciem zawilgoconego drewna, czy też wykorzystaniem niskokalorycznego paliwa stałego. Te sytuacje bardzo często powodowały, że nad domostwami unosił się dym, który mógł świadczyć, o tym, że na terenie gospodarstwa spalane są odpady. Jak się okazuje, w wielu przypadkach nie obyło się bez kar.

W 55 przypadkach zastosowaliśmy pouczenie. W 39 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości i te kontrole zakończyły się postępowaniem mandatowym. Łączna kwota mandatów w ubiegłym sezonie grzewczym to kwota ponad 6 tysięcy złotych – mówi nam Agata Dybioch, rzeczniczka kaliskich municypalnych

W dwóch przypadkach wnioski zostały skierowane do sądu. Jeżeli mamy podejrzenie, że ktoś spala śmieci w domowym piecu, powinniśmy zawiadomić Straż Miejską. Numer alarmowy to 986.

Quiz o smogu. Sprawdź, czy wiesz co cię truje - i jak się przed tym chronić!

Pytanie 1 z 12
Jak powstała nazwa zjawiska smogu?