polcija

i

Autor: BŹ

wypadek

Kalisz. Śmiertelne potrącenie na pasach. Prokurator stawia zarzuty

2023-12-13 10:34

Są zarzuty dla 61-latki z Kalisza, która w miniony poniedziałek na przejściu dla pieszych swoim samochodem potrąciła kobietę. 87-latka zginęła na miejscu. Podejrzanej grozi do 8 lat więzienia.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek około godziny 14.00 na ulicy Nowy Świat w Kaliszu.

We wtorek kierująca mini cooperem została przesłuchana. Przyznała się do winy.

Prokuratura wszczęła postępowanie, w ramach którego zgromadzony został materiał, który pozwolił na postawienie 61-letniej kobiecie zarzutu dotyczącego tego, że w dniu 11 grudnia, prowadząc pojazd marki Mini cooper, jadąc ulicą Nowy Świat w kierunku Górnośląskiej, w okolicy oznakowanego znakiem poziomym P10 oraz pionowym B6 przejścia dla pieszych, naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że nie zachowała należytej ostrożności, nie obserwowała należycie pola jazdy oraz nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych i drogowych. W wyniku tego nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej, znajdującej się na przejściu dla pieszych. Doszło do potrącenia pieszej, co skutkowało powstanie obrażeń, które doprowadziły do zgon.

Mówi nam Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokurator ​zabezpieczył tzw. czarną skrzynkę auta, co pozwoli na ustalenie dokładnych szczegółów zdarzenia - dodaje Meler.

Trwa zabezpieczanie materiału dowodowego w postaci czarnych skrzynek, czyli zapisów z samochodu marki mini cooper, co pozwoli ustalić wykonany manewr jak i prędkość pojazdu w momencie zdarzenia jak i 5 sekund przed wypadkiem.

Prokurator nałożył na kobietę poręczenie majątkowe w wysokości 50 tysięcy złotych.

61-latce grozi od 6 miesięcy do 8 lat.

QUIZ PRL. Superbohaterowie popkultury PRL

Pytanie 1 z 10
Rockowy zespół Kryzys w utworze "Telewizja" porównał kapitana Klossa do:
QUIZ Superbohaterowie PRL