Kalisz. Radni KO: „Stawiamy na inną jakość pracy i energię”

i

Autor: mraj Od lewej: Marcin Małecki, Sławomir Matczak, Magdalena Sekura-Nowicka, Sławomir Chrzanowski

SAMORZĄD

Kalisz. Radni KO: „Stawiamy na inną jakość pracy i energię”

2024-04-12 14:10

Stawiamy na inną jakość pracy i energię. Mówią członkowie Koalicji Obywatelskiej w Kaliszu. KO zdobyła w wyborach samorządowych 8 mandatów i będzie największym klubem rady nowej kadencji.

Przewodniczącą radnych KO została nowa radna Magdalena Sekura-Nowicka. Radni nowej kadencji chcą m.in. poprawić komunikację mieszkańców z władzami miasta, skupić się na rozwoju placówek edukacyjnych, czy na przebudowie i budowie dróg osiedlowych.

Chcielibyśmy, żeby nasza praca była skupiona na tym, abyśmy proponowali mieszkańcom konkretne projekty i rozwiązania, które w dłuższej perspektywie dadzą korzyści zarówno kaliszanom, jak i naszemu miastu - mówi Magdalena Sekura-Nowicka

Radny Marcin Małecki ma nadzieję, że zostanie wdrożony pomysł z kampanii wyborczej, czyli czyli bon transportowy dla osób, które zakwalifikują się do programu rządowego in vitro.

My jako Kalisz jeszcze długo nie będziemy ośrodkiem klinicznym, który będzie przeprowadzał procedury in vitro. Ze względu na dojazd do innych miast te koszty są dużo większe, więc będziemy proponować taki dodatkowy bon transportowy, choćby w kwocie 1000 złotych, żeby to były odczuwalne pieniądze. Środki byłyby przeznaczane np. na dodatkowe badania w ośrodkach klinicznych, na paliwo czy hotele – mówi Marcin Małecki.

O tym, kto będzie miał większość w Radzie Miasta zdecyduje Koalicja Kaliska Krystiana Kinastowskiego. Radni KO przyznają, że są gotowi do rozmów, ale na razie nie otrzymali żadnego zaproszenia.

Quiz dla urodzonych podróżników. Czy dopasujesz miasto do państwa?

Pytanie 1 z 10
Lipsk leży w: