otylia

i

Autor: Rafał Oleksiewicz/Otylia Swim Cup

pływanie

Kalisz. OTYLIA SWIM CUP na start!

2023-09-25 8:12

Wielkie święto pływania w Kaliszu. Już w najbliższy weekend na nowym basenie Delifn odbędą się zawody OTYLIA SWIN CUP. W piątek i sobotę pływackie umiejętności zdobywać będzie ponad 600 młodych ludzi. Medialnym partnerem wydarzenia jest Radio Eska.

Doping kibiców na pewno się przyda! W Kaliszu – w piątek i sobotę (29-30.09) na pływalni DELFIN odbędą się zawody OTYLIA SWIN CUP. Umiejętności zdobywać będzie ponad 600 młodych ludzi, w wieku do lat 15.

Zadaniem naszej imprezy jest przede wszystkim nauka gry fair play – mówi nam Otylia Jędrzejczak.

Jestem szczęśliwa, że ruszamy w nowe miejsce. W Kaliszu powstała nowa pływalnia, a dla nas to jest duży zaszczyt, że możemy tam zawitać. Każdy z czymś wyjedzie z Kalisza, a najlepsi otrzymają piękne medale, które zawsze są specjalnie projektowane na poszczególne zawody. Liczę, że dzieci tłumnie stawią się na Otylia Swim Cup, bo w tej części kraju jeszcze nigdy zawodów nie organizowaliśmy – mówi Jędrzejczak. Wszyscy zawodnicy otrzymają pakiety startowe, ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. AquaWave i HMS Fitness. Jak zwykle lody dla wszystkich uczestników rywalizacji ufunduje firma Koral.

Ważne jest, by każdy poczuł się ważny. Ale też świetnie się podczas zawodów bawił - dodają organizatorzy.

Oprócz nagród dla najlepszych zawodników oraz medali dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach mamy także nagrody specjalne dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki w stylu motylkowym. W trakcie zawodów będziemy losowali wyścigi premiowane, których zwycięzcy otrzymają specjalne upominki – podkreśla najlepsza zawodniczka w dziejach polskiego pływania. Najlepsi zawodnicy w stylu motylkowym otrzymają Puchar Otylii Jędrzejczak, która właśnie w tym stylu odnosiła swoje największe sukcesy. Specjalnym gościem zawodów będzie Julia Maik, złota i srebrna medalistka Mistrzostw Europy do lat 23, które odbyły się w sierpniu w Dublinie. 

Zmagania w ramach Otylia Swim Cup na pływalni Delfin w Kaliszu, zarówno w piątek, jak i sobotę, rozpoczną się o godz. 11.00.

Zawody są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, miasta Kalisz, PWiK Kalisz oraz Aqua Park Kalisz.

Medialnym partnerem jest Radio Eska.

Zmierzch: QUIZ. Jesteś wampirem czy wilkołakiem? Sprawdź już teraz!

Pytanie 1 z 9
Wybierz zwierzę: