otylia

i

Autor: maraj

pływanie

Kalisz. Otylia Swim Cup już w ten weekend

2024-05-13 9:44

Otylia Jędrzejczak zaprasza na zawody Otylia Swim Cup w Kaliszu! To kolejna taka impreza w najstarszym polskim mieście. Tym razem rywalizować będzie ponad pięciuset młodych pływaków – w wieku od 12 do 15 lat. Medialnym partnerem zawodów jest Radio Eska.

W tej imprezie nie chodzi jednak tylko o rywalizację ale też o dobrą zabawę i naukę gry fair play – mówi Otylia Jędrzejczak.

Przed rokiem w Kaliszu zainteresowanie naszymi zawodami było ogromne, więc z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie, by pojawić się z Otylia Swim Cup w tym mieście w kolejnym roku. Nie mam wątpliwości, że Otylia Swim Cup to niezwykłe zawody, bo jest w nich oczywiście rywalizacja sportowa, ale także uczymy dzieci zasad fair play i wzajemnego wsparcia w trakcie zawodów, a także dajemy im dużo radości. Dla najlepszych zawodników mamy przepiękne medale, ale dla wszystkich atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez naszych partnerów z AquaWave i HMS Fitness. Mamy także nagrody specjalne dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki w stylu motylkowym, a w trakcie zawodów będziemy losowali wyścigi premiowane, których zwycięzcy otrzymają specjalne upominki. Będą też lodówki pełne darmowych lodów od firmy Koral – mówi Otylia Jędrzejczak.

Do rozdania podczas zawodów będzie ponad sto kompletów medali we wszystkich konkurencjach na dystansach pięćdziesięciu i stu metrów. Młodsi zawodnicy będą mieli także okazję zmierzyć się na dwieście metrów stylem dowolnym, a starsi spróbują swoich sił także na dwieście metrów stylem dowolnym i zmiennym. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę zawody będą rozpoczynać się o godz. 11.

Ponieważ najlepiej na wyobraźnię, ale i motywację młodych sportowców zawsze działa spotkanie z mistrzem, staramy się zapraszać na nasze zawody utytułowanych pływaków. W Kaliszu będzie z nami bardzo utalentowana Julia Maik, kaliszanka, czwarta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym – dodaje Jędrzejczak.

Zawody są organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak przy współpracy z Kaliskim Klubem Sportowym Włókniarz 1925 Kalisz. Organizację Otylia Swim Cup wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Kalisz i Aqua Parku Kalisz. Medialnym partnerem jest Radio Eska.

Jadalny czy trujący? Rozpoznasz te grzyby? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
Boczniaki. Czy są jadalne?
grzyby