Kalisz. Okradł kuriera, jest już w rękach policjantów

i

Autor: mraj zdj. archiwalne

SPRAWA KRYMINALNA

Kalisz. Okradł kuriera, jest już w rękach policjantów

2023-11-23 8:20

Ukradł przesyłki kurierskie. Jest już w rękach kaliskich policjantów. Mowa o 20-latku, który wykorzystał chwilową nieuwagę pracownika firmy kurierskiej i zabrał z jego samochodu trzy paczki o łącznej wartości blisko tysiąca złotych. 20-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zgłosił się pracownik firmy kurierskiej, który złożył zawiadomienie dotyczące kradzieży.

Z relacji mężczyzny wynikało, że zaparkował swój pojazd i poszedł odszukać paczkę dla jednego z klientów. Kiedy znajdował się w przestrzeni ładunkowej auta, nieznana osoba wykorzystała ten moment i ukradła trzy przesyłki znajdujące się w kabinie kierowcy. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę blisko tysiąca złotych – mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Jeszcze tego samego dnia sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Szybko ustalili kim może być sprawca kradzieży.

Niespełna 24 godziny później 20-letni podejrzany został zatrzymany. W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli również wszystkie skradzione przedmioty – dodaje policjantka.

20-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Skradzione przedmioty zostały już przekazane pracownikom firmy kurierskiej.

Savoir-vivre - QUIZ. Jak dobrze znasz zasady dobrego wychowania?

Pytanie 1 z 10
Co należy zrobić z serwetką, siedząc przy stole?