Kalisz. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

i

Autor: mraj

POLICJA

Kalisz. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2024-06-28 13:00

Dzięki reakcji świadka nie doszło do tragedii. Postawą godną naśladowania wykazała się kobieta, która uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Do zdarzenia doszło w Kaliszu. Nieodpowiedzialny kierowca poniesie konsekwencje.

Jadąca za osobową skodą kobieta, nabrała podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy tego auta. Siedzący za kierownicą pojazdu mężczyzna ewidentnie nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Jego samochód poruszał się całą szerokością drogi. Widząc to kaliszanka postanowiła zareagować. Wykorzystała moment kiedy kierowca skody zatrzymał swój pojazd i stanęła za nim, uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę. Natychmiast o całej sytuacji powiadomiła Policję.

Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości kierującego skodą 46-latka. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Obywatel Gruzji miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się z konsekwencjami. Już niedługo będzie musiał tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz 15-letni zakaz kierowani pojazdami.

Czy zdałbyś dzisiaj egzamin na prawo jazdy? Sprawdź swoją wiedzę teoretyczną! [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
O jakim odstępie należy pamiętać przy wyprzedzaniu rowerzysty?