mzok

i

Autor: mir

kultura

Kalisz. Nowy szef MOZK już oficjalnie

2023-11-24 10:33

Marcin Magdziński oficjalnie dyrektorem Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu. Zarząd Województwa właśnie mianował go szefem placówki na trzy lata. Wcześniej Magdziński wygrał konkurs na to stanowisko.

Konkurs został ogłoszony latem. Wpłynęły 4 aplikacje. Dwie osoby nie spełniły wymogów formalnych, dwie walczyły o fotel dyrektora muzeum w drugim etapie konkursu, który wygrał Marcin Magdziński.

W czwartek 23 listopada Zarząd Województwa Wielkopolskiego na trzy lata na stanowisko Dyrektora Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu powołał Marcina Magdzińskiego. Swoje obowiązki zacznie on pełnić 3 grudnia 2023 roku.

Dotychczasowe osiągnięcia zawodowe Marcina Magdzińskiego, a także jego znajomość zagadnień z zakresu muzealnictwa, jak również specyfiki funkcjonowania instytucji kultury, wskazują na to, że jako dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu będzie w stanie zapewnić tej instytucji rozwój oraz odpowiedni nadzór nad organizacją pracy - czytamy w uzasadnieniu do uchwały Zarządu w sprawie powołania Marcina Magdzińskiego na stanowisko Dyrektora Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu.

Magdziński jest archeologiem.

Od lat związany jest kaliskim muzeum, w przeszłości był m.in. kierownikiem jego części – rezerwatu Zawodzie.

Magdziński zastąpi Sylwię Kucharską, której kontrakt z muzeum się skończył i która z placówką się rozstała.

Kultowe przedmioty PRL Czy wiesz, jak działają? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot? Działał po podłączeniu prądu.
Przedmiot z PRL