Kalisz. Nie dość, że przekroczył prędkość, to jeszcze był nietrzeźwy

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

POLICJA

Kalisz. Nie dość, że przekroczył prędkość, to jeszcze był nietrzeźwy

2024-04-19 14:00

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca w rękach policjantów z Kalisza. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 56-letniego kierowcę ciężarowego volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało to nie jedyne jego przewinienie. Badanie wykazało, że 56-latek miał promil alkoholu w organizmie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Kalisza, kierującego ciężarowym volkswagenem mężczyznę. Powodem kontroli było przekroczenie prędkość o blisko 20 km/h. W trakcie kontroli funkcjonariusze nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości mężczyzny.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wykazało promil alkoholu w organizmie kierowcy. 56-latek stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Aktualnie obowiązujące przepisy przewidują konieczność orzeczenia wobec nietrzeźwego kierowcy zakazu prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata (maksymalnie do 15 lat) – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskiej policji.

Kierowca nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drogach. Uwaga kierowcy będącego pod wpływem alkoholu jest rozproszona, a jego reakcje opóźnione. Taka osoba nie potrafi właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia często „namawia” do brawury. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg i mogą być sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?