Kalisz. Miliony złotych na remont ulic Dobrzeckiej i św. Michała

i

Autor: pixabay zdj. ilustracyjne

INWESTYCJE

Kalisz. Miliony złotych na remont ulic Dobrzeckiej i św. Michała

2023-10-10 11:36

Mieszkańcy osiedla Dobrzec i Dobro w Kaliszu mają powód do radości. Po blisko 10 latach wspólnych starań ulice Dobrzecka i św. Michała zostaną wyremontowane. Miasto otrzymało właśnie dotację w wysokości 30 milionów złotych na ich modernizację.

Po blisko 10 latach wspólnych starań i wspólnej walki o remont i przebudowę drogi św. Michała i dobrzeckiej w końcu to się urzeczywistnia – mówi Dariusz Grodziński, kaliski radny Koalicji Obywatelskiej.

Pracowałem jako radny z dwoma sołtysami i dwoma przewodniczącymi rady osiedla Dobro apelując i walcząc o to u dwóch prezydentów. Najpierw były problemy z odwodnieniem, ponieważ prezydent Sapiński skasował politycznie projekty zbiorników retencyjnych, projektował za to zbiorniki pod asfaltem. Pierwszy projekt został skasowany, drugi również długo trwał, bo był prowadzony przez praktycznie całą 4-letnią kadencję.

Środki pochodzą z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.​

Takie auta królowały na polskich drogach w latach 90.

Pytanie 1 z 13
Jak nazywała się odmiana popularnego Malucha, która dysponowała dwoma bagażnikami?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE