Kalisz. Krystian Kinastowski z absolutorium i wotum zaufania

i

Autor: mraj

SAMORZĄD

Kalisz. Krystian Kinastowski z absolutorium i wotum zaufania

2024-06-19 17:35

Krystian Kinastowski prezydent Kalisza z absolutorium za 2023 rok. W głosowaniu nad udzieleniem absolutorium Krystianowi Kinastowskiemu. Za było 14 radnych, a 8 radnych było przeciw.

W środę, 19 czerwca w Sali Recepcyjnej w Ratuszu odbyła się sesja absolutoryjna, podczas której prezydent Kalisza otrzymał absolutorium i wotum zaufania. W głosowaniu nad udzieleniem absolutorium Krystianowi Kinastowskiemu udział wzięło 22 radnych. 14 radnych z Koalicji Kaliskiej, PIS oraz Trzeciej Drogi było ZA. Natomiast 8 radnych z Koalicji Obywatelskiej było przeciw.

Ja się bardzo cieszę z tego, że to absolutorium zostało mi udzielone. Ta decyzja znacząco ułatwia pracę władz miasta, ale buduje też takie dobre porozumienie z Radą Miasta Kalisza. To głosowanie pokazało, że mamy stabilną większość w Radzie Miasta, że front wspierający prezydenta w Kaliszu poszerzył się o nowych radnych – mówi Krystian Kinastowski.

Przeciwni udzieleniu absolutorium prezydentowi Kinastowskiemu byli radni Koalicji Obywatelskiej. Według Dariusza Grodzińskiego, radnego KO – stan finansów miasta pozostawia wiele do życzenia.

Poziom inwestycji spadł już do 8% wydatków budżetowych i jest to zatrważający moment. Sam prezydent Kalisza pisze do ministra finansów o bardzo złym stanie kasy miejskiej – mówi Dariusz Grodziński.

Podczas środowej sesji prezydent Kinastowski otrzymał również wotum zaufania. Za było 15 radnych, a 8 przeciw.

QUIZ: Ikony Górnego Śląska - rozpoznasz te budynki z PRL-u?

Pytanie 1 z 1
Co to za budynek?
Spodek w Katowicach - zdjęcia. Kosmiczna architektura prosto z PRL-u