Kalisz. JEDENASTU kierowców pożegnało się z prawkiem

i

Autor: mraj

POLICJA

Kalisz. JEDENASTU kierowców pożegnało się z prawkiem

2024-04-09 9:30

Jechali za szybko, więc przez najbliższe trzy miesiące nie wsiądą za kółko. W ręce kaliskich policjantów wpadło aż jedenastu kierowców, którzy w miejscu, gdzie obowiązuje 50-tka mieli na liczniku o 50km/h więcej.

Mimo licznych apeli policjantów wciąż wielu kierowców łamie przepisy ruchu drogowego. W ręce funkcjonariuszy z Kalisza wpadło aż 11 kierowców, którzy w terenie zabudowanym mieli o ponad 50 km/h za dużo.

Swoistego rodzaju, niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 49-letni kierowca mercedesa. Mieszkaniec Ostrowa Wlkp. w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością, aż 141 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych oraz 15 punktami karnymi – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka policji w Kaliszu.

Policjanci przypominają, że przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się nie tylko z utratą prawa jazdy na trzy miesiące, ale też wysokim mandatem wysokości od 1500 do 2500 złotych oraz punktami karnymi w ilości 13,14 lub 15.

W ubiegłym roku kaliscy policjanci zatrzymali 316 praw jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź, czy rozpoznajesz te znaki drogowe [QUIZ]

Pytanie 1 z 7
Na ile grup dzielą się znaki drogowe?