policja

i

Autor: BŹ

Sprawa kryminalna

Kalisz. Finał śledztwa w głośnej sprawie pobicia się policjantów

2023-11-13 13:49

Pierwotne śledztwo umorzone. Ale jeden z policjantów stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia w głośnej sprawie pobicia się dwóch funkcjonariuszy z Kalisza - na prywatnej imprezie w lutym tego roku.

Pierwotnie zarzuty spowodowania uszczerbku na zdrowiu usłyszał 33-letni mężczyzna, który uderzył swojego kolegę, gdyż ten miał podrywać jego żonę.

Cios był tak silny, że 37-latek miał pęknięty oczodół.

Ale to właśnie ten drugi stanie przed sądem i odpowie m.in. za grożenie trzem osobom pozbawieniem życia i zniszczenie samochodu kolegi, gdzie straty to ponad 16 tysięcy złotych.

37-latek usłyszał w sumie cztery zarzuty. Pierwszy dotyczył grożenia trzem ustalonym pokrzywdzonym pozbawieniem życia, dwa kolejne - spowodowania obrażeń ciała na okres poniżej siedmiu dni - u dwóch osób. Czwarty zarzut dotyczy zniszczenia samochodu osobowego, do czego doszło właśnie 5 lutego. Zgodnie z ustaleniami prokuratora - mężczyzna kilkukrotnie kopnął w karoserię, uszkodził szybę, zniszczył lusterka boczne i reflektor. Starty przekroczyły 16 tysięcy złotych.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszystko to działo się podczas jednej, feralnej imprezy.

37-letni oskarżony nie przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Mężczyzna złożył też zażalenie na decyzję o umorzeniu postępowania wobec 33-latka, który złamał mu oczodół. Prokurator uznał, że 33-latek działał w obronie własnej. Zażalenie złożone przez 37-latka nie zostało jeszcze rozpatrzone.

Czy pamiętasz film "Rozmowy kontrolowane"? Quiz z zupełnej klasyki polskiej komedii

Pytanie 1 z 10
Podczas jakiego wydarzenia historycznego dzieje się akcja filmu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE