Kalisz. Działa od dwóch miesięcy. Przychodnia POZ „Nowy Świat” podsumowuje dotychczasową działalność

i

Autor: mraj

ZDROWIE

Kalisz. Działa od dwóch miesięcy. Przychodnia POZ „Nowy Świat” podsumowuje dotychczasową działalność

2023-05-06 12:55

Działa od dwóch miesięcy, a z jej usług korzysta już ponad 1830 osób. Mowa o przychodni POZ „Nowy Świat” w Kaliszu. Poradnia powstała w miejscu, gdzie kiedyś funkcjonowało pogotowie.

Przychodnia POZ „Nowy Świat” funkcjonuje już 2 miesiące. Przez ten okres zadeklarowało się do  placówki 1837 Pacjentów:

0-18 lat → 447 (w tym 0-6 lat → 182)

19-40 lat → 506

41-65 lat → 598

66-75 lat → 225

pow. 75 lat → 61

Przez te dwa miesiące wykonano 1703 porady lekarskie w gabinecie, 119 teleporad, 261 pobrań krwi w ramach NFZ, 45 szczepień, 28 iniekcji, 22 badania EKG a także wystawiono 3060 recept.Pacjenci nadal mogą składać u nas deklaracje wyboru lekarza rodzinnego, nadal mamy bowiem dostępne wolne miejsca. Zachęcamy też do złożenia deklaracji na pielęgniarkę środowiskową oraz położną. Swoją położną powinna mieć każda kobieta niezależnie od wieku, gdyż opieka położnej nie ogranicza się tylko do opieki nad kobietą w trakcie ciąży i połogu, ale przez całe życie kobiety, co związane jest z np. opieką po zabiegach ginekologicznych - mówi Anita Kaczorowska, kierownik POZ „Nowy Świat” w Kaliszu. 

Poradnia przystąpiła również do Krajowej Sieci Kardiologicznej, w ramach której pomoc otrzymają pacjenci borykający się z problemami serca. Dodaje Anita Kaczorowska

Pacjenci z zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością serca, wadami zastawkowymi oraz nadciśnieniem wtórnym i opornym, będą mogli uzyskać skierowanie na konsultację kardiologiczną w ramach sieci, gdzie specjalista wykona niezbędną diagnostykę i ustali odpowiednie leczenie farmakologiczne lub zabiegowe. W ramach krajowej sieci kardiologicznej czas oczekiwania na wizytę u kardiologa wynosi maksymalnie 30 dni.

Pacjenci mogą zapisywać się na wizytę poprzez rejestrację osobistą w placówce, telefonicznie oraz przez stronę lekarzebezkolejki.pl/nowyswiat, gdzie również można zgłosić zapotrzebowanie na leki przyjmowane na stałe. Kontakt z przychodnią jest możliwy zatem: osobiście, telefonicznie, mailowo, oraz poprzez stronę internetową. Pacjenci umawiani są na konkretną godzinę i staramy się tego przestrzegać, dotyczy to również pobrań krwi zarówno w ramach NFZ jak i komercyjnie.

Co wiesz o badaniach w ciąży?

Pytanie 1 z 13
Badania morfologiczne krwi wykonuje się po to, aby: