Kalisz. Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa i WOT cieszą się sporym zainteresowaniem

i

Autor: https://terytorialsi.wp.mil.pl

wojsko

Kalisz. Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa i WOT cieszą się sporym zainteresowaniem

2024-01-30 11:49

Coraz więcej osób interesuje się służbą w wojsku. Tylko od początku tego roku Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kaliszu przyjęło łącznie ponad 170 wniosków do WOT-u i Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.

Mieszkańcy Kalisza, Ostrowa, Ostrzeszowa, Jarocina czy Pleszewa interesują się służbą w wojsku. Pokazują to statystyki. I to nas cieszy. Mówi nam mjr Jakub Pojmański, szef Wydziału Rekrutacji i Promocji WCR w Kaliszu.

Mamy tak naprawdę koniec stycznia, a już możemy się pochwalić 175 wnioskami do przyjęcia do służby wojskowej. Tutaj rozdzielamy to na Terytorialną Służbę Wojskową i Dobrowolną Zasadniczą Służbę Wojskową, gdzie tej drugiej jest zdecydowanie więcej. W tym przypadku kandydaci idą do wojska na 27 dni, gdzie odbywają skumulowane szkolenie.

Ci, którzy chcą połączyć pracę zawodową z wojskiem wybierają Wojskową Służbę Terytorialną. Od początku tego roku WCR w Kaliszu przyjęło 40 wniosków.

W przypadku WOT-u szkolenie dla osób, które nie miały styczności z wojskiem trwa 16 dni. Tutaj wychodzimy naprzeciw, ponieważ WOT jest takim rodzajem służby, który pozwala pogodzić swoją pracę zawodową, czy też szkołę ze służbą w wojsku. TO 16- dniowe szkolenie może być ciągiem, jeśli kandydat chce, żeby było nieprzerwanie, ale może być również podzielone na 2 razy po 8 lub po prostu przez 8 weekendów – wyjaśnia mjr Jakub Pojmański.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ