Kalisz: budowa ronda i remont ul. Wyszyńskiego

i

Autor: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta

Kalisz: budowa ronda i remont ul. Wyszyńskiego

2022-09-19 16:23

Uwaga kierowcy w Kaliszu. Szykują się kolejne utrudnienia w ruchu. Dziś (19.09) rozpoczyna się remont ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego wraz z budową ronda przy kościele świętych apostołów Piotra i Pawła. To wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu.

Pierwszy etap prac będzie obejmować część lewej jezdni od strony drogi przebiegającej przy targowisku w kierunku ronda Honorowych Dawców Krwi.

Na odcinku od drogi dojazdowej przy targowisku w kierunku ronda Honorowych Dawców Krwi wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu na ul. Prymasa Wyszyńskiego.

Mówi Krzysztof Gałka, szef kaliskich drogowców.

Remont ulicy Wyszyńskiego oznacza również zmiany w kursowaniu autobusów. Dodaje Krzysztof Gałka.

Autobusy z pętli usytuowanej w obrębie Prymasa Wyszyńskiego i Szapocznikow będą, jeśli chodzi o dojazd do miasta,będą się przemieszczały wyłącznie w jednym kierunku, czyli od strony tej pętli poprzez ulicę Prymasa Wyszyńskiego w kierunku Ronda Honorowych Dawców Krwi. Natomiast powrót autobusów na pętlę w kierunku osiedla Dobrzec będzie się odbywał objazdem poprzez ulicę Podmiejską, Rondo Dobrzeckie, ul. Dobrzecką i Szapocznikow.

Prace będą podzielone na etapy. Mają potrwać do końca roku. Koszt zadania to ponad 8 milionów złotych, z czego ponad 2,85 mln złotych pochodzi z dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy