Kalisz. Baszta Dorotka zaprasza w swoje progi!

i

Autor: mraj

Atrakcje turystyczne

Kalisz. Baszta Dorotka zaprasza w swoje progi!

2024-05-01 10:20

Rusza sezon turystyczny w Kaliszu. Od soboty (4 maja) Baszta Dorotka - Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta ponownie zaprasza w swoje progi.

Baszta Dorotka to jeden z ważniejszych zabytków na mapie turystycznej Kalisza, który koniecznie trzeba odwiedzić. Taka okazja będzie już od soboty, 4 maja.

W Baszcie Dorotce mamy taką interaktywną wystawę poświęconą Baśniom i Legendom Kaliskim oraz Kaliszowi na Szlaku Piastowskim. Można się zapoznać z czterema legendami nawiązującymi do średniowiecznego Kalisza. Legendy opracowane przez Eligiusza Kor-Walczaka, są przedstawione w sposób animowany - mówi Michalina Bodusz z Informacji Turystycznej w Kaliszu. 

Następnie warto się udać do Skarbca Sanktuarium św. Józefa.

Jest to też bardzo ciekawe, tajemnicze miejsce, gdzie widzimy wiele zabytków z historii kościoła, z naszej kolegiaty kaliskiej – dodaje Michalina Bodusz.

Po wizycie w Baszcie Dorotce i Skarbcu warto zajrzeć do Ratusza, gdzie można zwiedzić ekspozycję multimedialną i wejść na wieżę ratuszową. Zwiedzanie dostępne będzie od 10.00 do 17.00.

Quiz. Znasz dobrze mapę Polski? Przekonaj się! Dopasuj miejscowość do województwa

Pytanie 1 z 15
Będąc w Lesznie, znajdujesz się w województwie: