basen kalisz

i

Autor: Park Wodny Kalisz

Kaliski Park Wodny szykuje się do ponownego otwarcia.

2020-05-29 15:55

Przygotowania do powrotu już ruszyły, ale szefostwo wciąż czeka na dokładne wytyczne. Park Wodny w Kaliszu przygotowuje się do otwarcia. Po wielu tygodniach kwarantanny może ruszyć 6 czerwca.

Ponownie będzie można korzystać z siłowni, kręgielni i basenów. Sprzęt w salach już został rozstawiony z zachowaniem dystansu społecznego dwóch metrów. Potrzebne są jeszcze szczegóły dotyczące wszystkich obostrzeń.

Jeśli chodzi o sale fitness, to już się przygotowaliśmy, rozstawiliśmy sprzęt, natomiast co do samych basenów nie wiemy jeszcze jak to będzie wyglądało. Zaczęliśmy napełnianie głównej niecki basenowej, uzdatniamy już wodę w tych mniejszych, w większych liczymy, że w ciągu trzech, czterech dni się napełni, bo to przypomnę milion litrów wody, potem proces uzdatniania, badania i robimy wszystko, żeby 6 czerwca się otworzyć.

Mówi prezes spółki Aquapark Kalisz Michał Jackowski.

Na baseny zewnętrzne mieszkańcy muszą poczekać do końca czerwca. W obiekcie już zainstalowano dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Są też szyby oddzielające kasjerów od klientów.
Kaliski aquapark szacuje, że straty spowodowane przestoje sięgają 350 tysięcy złotych. Jednak- jak zapewnia dyrekcja- ceny dla klientów się nie zmienią.

Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym