Jechał zdecydowanie za szybko. 23-latek musi liczyć się z konsekwencjami

i

Autor: mraj

POLICJA

Jechał zdecydowanie za szybko. 23-latek musi liczyć się z konsekwencjami

2024-07-02 13:00

2500 złotych mandatu, 15 punktów karnych, a także pożegnanie z „prawkiem” na 3 miesiące. Taka kara spotkała 23-letniego kierowcę BMW, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 143 km/h.

Kierowcy, który lekceważą przepisy ruchu drogowego, muszą liczyć się z konsekwencjami i zdecydowaną reakcją policjantów, Przekonał się o tym kierowca BMW, zatrzymany do kontroli na terenie gminy Brzeziny. W miejscu, gdzie obowiązuje 50km/h, na liczniku miał o dużo za dużo.

Przeprowadzony pomiar prędkości pojazdu wykazał, że kierowca w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkość do 50 km/h, jechał z prędkością, aż 143 km/h. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą BMW siedział 23-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego – informuje Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

W związku z popełnionym wykroczeniem, związanym z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali również 23-latkowi uprawnienia do kierowania. Mężczyzna będzie mógł je odzyskać dopiero za trzy 3 miesiące.

Policjanci przypominają, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka" bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Policjanci cały czas apelują o mądrą i zgodną z przepisami jazdę!

Czy zdałbyś dzisiaj egzamin na prawo jazdy? Sprawdź swoją wiedzę teoretyczną! [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
O jakim odstępie należy pamiętać przy wyprzedzaniu rowerzysty?