targ1

i

Autor: kalisz.pl

Kultura

JARMARK ARCHEOLOGICZNY na kaliskim Zawodziu już 4 maja

2024-04-29 9:19

Jak wyglądał targ w średniowieczu? Jeśli jesteście ciekawi to wpadnijcie na kaliskie Zawodzie już 4 maja. Tutaj po raz 29. odbędzie się Jarmark Archeologiczny.

Na kaliskim Zawodziu 4 maja już po raz 29. odbędzie się Jarmark Archeologiczny. Impreza co roku cieszy się dużą popularnością i nie ma się co dziwić, bo programy pikników są naprawdę ciekawe. Nie inaczej będzie w tym roku. Tym razem tematem przewodnim będzie "Dzień Targowy".

„Dzień Targowy” - termin niemal bezpośrednio nawiązujący do niemieckiego słowa Jarmark, Jahrmarkt, wywodzącego się ze średniowiecza i oznaczającego doroczny targ ściągający nie tylko lokalnych wytwórców i sprzedawców, ale przede wszystkim kupców handlu dalekosiężnego, importujących towary z niemal całego znanego wówczas świata. Oprócz samego handlu poruszone zostaną też tematy ściśle z nim powiązane, takie jak cła i taryfy handlowe, systemy miar i wag, oraz oczywiście pieniądze, ich znaczenie, formy oraz produkcja. Dokładając do tego muzykę i gwar, dźwięki warsztatów i brzęk monet, zapachy egzotycznych przypraw oraz feerię barw rozmaitych towarów, będzie można na chwilę znaleźć się pośród średniowiecznego targowiska - mówi Marcin Magdziński dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.

Dodatkowo będzie można posłuchać średniowiecznej muzyki, będą atrakcje dla dzieci, a także drapieżne ptaki. Impreza potrwa od godziny 12:00 do 18:00.

targ

i

Autor: kalisz.pl
Sonda
Umiesz jeździć na rolkach?