Inauguracja roku akademickiego na WPA UAM w Kaliszu [ZDJĘCIA]

2022-10-25 15:30

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu UAM w Poznaniu oficjalnie rozpoczął nowy rok akademicki. Uroczystość inauguracyjna odbyła się we wtorek, 25 października w Auli im. prof. Jerzego Rubińskiego.

Podczas uroczystości wyświetlono film prezentujący dokonania Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego WPA jest filią. Przemówienia do studentów oraz pracowników wygłosili prof. dr hab. Tadeusz Wallas, prorektor UAM w Poznaniu oraz prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz, dziekan WPA.

Pierwszym naszym zadaniem jest rozwój nauki, sztuki i przyznaję, że w minionym roku, mimo pandemii i ograniczeń, życie naukowe funkcjonowało w pełnym wymiarze. Efektem tego są liczne publikacje, dzieła sztuki, które potwierdzają, że nauczyciele akademiccy wspierani przez pracowników prowadzili badania naukowe i zajmowali się działalnością w zakresie sztuki.

Mówi prof. Tadeusz Wallas, prorektor UAM w Poznaniu

Przygodę z nauką na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu rozpoczyna 412 studentów.

Pragnę utwierdzić Was w przekonaniu, że wybraliście właściwe miejsce do tego, żeby kształcić się na poziomie wyższym. Życzę wszystkim satysfakcji z tego, że będziecie prowadzić działalność naukowo-badawczą, kształcić studentów. Studentom ostatniego roku życzę powodzenia w trakcie pisania pracy dyplomowej, powodzenia na egzaminie licencjackim albo magisterskim. Młodszym studentom życzę, żeby ten rok akademicki zaprowadził Was na kolejny rok Waszych studiów.

dodaje prof. Tadeusz Wallas

Na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu są takie kierunki jak pedagogika, filologia angielska, filologia polska, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

QUIZ. Skróty, które wszyscy muszą znać! Każda pomyłka będzie wstydem

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót wf?