Grzegorz Krychowiak rezygnuje z gry w reprezentacji Polski. Pomocnik wydał oświadczenie

i

Autor: Grzegorz Wajda/REPORTER Grzegorz Krychowiak rezygnuje z gry w reprezentacji Polski. Pomocnik wydał oświadczenie

Sport

Grzegorz Krychowiak rezygnuje z gry w reprezentacji Polski. Pomocnik wydał oświadczenie

2023-09-26 13:03

Grzegorz Krychowiak poinformował, że kończy swoją karierę w reprezentacji Polski. Pomocnik opublikował w swoich mediach społecznościowych oświadczenie w tej sprawie. - Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję” - napisał 33-latek.

Grzegorz Krychowiak kończy karierę

Grzegorz Krychowiak kończy grę z orzełkiem na piersi. 33-letni piłkarz właśnie podjął taką decyzję i podzielił się nią z fanami.

- Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję”. W dniu dzisiejszym rezygnuje z występów w Reprezentacji Polski - napisał.

Krychowiak podziękował także kibicom, żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu.

- Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach! - zakończył 33-latek.

Grzegorz Krychowiak w reprezentacji - statystyki

Grzegorz Krychowiak zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski 14 grudnia 2008 roku w meczu towarzyskim z Serbią (1:0). Pomocnik zagrał w kadrze 100 meczów. Brał udział w turniejach EURO 2016 i 2020 oraz w mistrzostwach świata 2018 i 2022. Strzelił w reprezentacji pięć goli.

33-latek nie kończy jednak piłkarskiej kariery. Krychowiak obecnie występuje w saudyjskim klubie Abha Club i ma ważny kontrakt do końca czerwca 2024 roku.

W ostatnich miesiącach reprezentacja Polski notowała bardzo złe wyniki. Dlatego też po ostatnich meczach powstało wiele memów.

Jacek Jaroszewski o sporze z Grzegorzem Krychowiakiem
Źródło: Grzegorz Krychowiak rezygnuje z gry w reprezentacji Polski. Pomocnik wydał oświadczenie