Sport

Grali w SOCCA - w szczytnym celu

2024-03-11 12:30

To były pierwsze takie zawody w Wielkopolsce. W weekend w Kaliszu odbyły się I Mistrzostwa Wielkopolski Socca 2024. Na boisku rywalizowało 10 drużyn z naszego regionu.

9 i 10 marca w Kaliszu rozegrane zostały I Mistrzostwa Wielkopolski Socca 2024. Wszystko działo się na orliku przy Szkole Podstawowej numer 17 w Kaliszu. Na boisku rywalizowało 10 drużyn. Były między innymi ekipy z Kalisza, Krotoszyna czy Ostrowa Wielkopolskiego. Co to w ogóle jest socca? Wyjaśnia jeden z organizatorów turnieju Marcin Rybarczyk.

Socca to jest piłka sześcioosobowa, wersja piłki nożnej, ale nie jedenastoosobowej na trawie, tylko sześciosobowej na sztucznej nawierzchni. 

Zwycięską drużyną okazała się ekipa 𝗢𝗭𝗠 𝗢𝗨𝗧𝗦𝗜𝗗𝗘𝗥𝗦. Wygrała bilety na mecz barażowy reprezentacji Polski z Estonią.

Determinacja i umiejętności tej ekipy doprowadziły ich do tego wspaniałego zwycięstwa, czyniąc ich dumnymi reprezentantami naszego regionu!  Tym samym reprezentacja OZM uda się na barażowy mecz Polaków z Estonią! Serdecznie gratulujemy drużynie OZM Outsiders i życzymy im powodzenia w kolejnych wyzwaniach!

Podczas turnieju zbierane były pieniądze dla chorej Ani Mrówczyńskiej. Dziewczynka cierpi na Zespół Leigha - to metaboliczna, ultrarzadka, genetyczna choroba. Liczy się każda złotówka. Licytacje cieszyły się sporym zainteresowaniem, a szczególnie koszulki znanych piłkarzy. Na razie jeszcze nie znamy kwoty jaką udało się zebrać podczas zawodów, bo organizatorzy cały czas liczą pieniądze. Patronem medialnym imprezy było Radio Eska. 

Polecany artykuł:

Piękna wygrana BM STAL
Sonda
Czy Iga Świątek wygra w Indian Wells?