MKS przegrywa z Zagłębiem Lubin

Autor: Energa MKS Kalisz

Energa MKS Kalisz przegrywa z Zagłębiem Lubin

2020-03-09 11:25

Szczypiorniści z Kalisza przegrali przed własną publicznością w niedzielnym meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych 27 do 30. Do przerwy na tablicy widniał wynik remisowy 12 do 12. Po zmianie stron goście lepiej wykorzystali swoje szanse i ostatecznie pokonali MKS. Kaliszanie pozostali na szóstym miejscu w tabeli PGNiG Superligi na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej. Zagłębie awansowało na siódme miejsce. Medialnie Energę MKS Kalisz wspiera Radio ESKA.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównanym widowiskiem. Momentami goście wychodzili na prowadzenie, jednak nie udało im się zbytnio odskoczyć od graczy MKS-u. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze odrobili straty i na przerwę obie ekipy schodziły z takim samym dorobkiem bramkowym.

Druga odsłona zaczęła się dobrze dla Lubinian. Do 40 minuty pojedynku wypracowali sobie przewagę, którą udało się obronić do końca spotkania. MKS próbował w końcówce dogonić rywali – było już jednak zbyt późno. Zawodnicy Bartłomieja Jaszki wygrywając z MKS-em zapewnili sobie awans do fazy play-off. O ostatecznym układzie miejsc 6-8 zadecydują dwie ostatnie kolejki rundy zasadniczej rozgrywek.