Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

i

Autor: PSP Kalisz

Drugi strażak z kaliskiej jednostki jest zakażony koronawirusem! Obaj zakażeni to bracia

2020-04-03 14:31

Jest drugi przypadek zakażenia koronawirusem wśród kaliskich strażaków. To brat mężczyzny, u którego 1 kwietnia potwierdzono obecność wirusa. Jednostka została wtedy czasowo zamknięta i odkażona, a następnie przywrócona do pracy. Około 20 strażaków zostało poddanych obowiązkowej kwarantannie. Dziś potwierdzono obecność koronawirusa u drugiego strażaka.

Drugi strażak z kaliskiej jednostki jest zakażony koronawirusem. Pożarnicy, którzy mieli kontakt z mężczyzną, czekają na decyzję Sanepidu w sprawie poddania się obowiązkowej kwarantannie domowej.

Listy z nazwiskami strażaków, którzy mieli kontakt z jednym i z drugim zakażonym kolegą zostały przesłane do Sanepidu. I to od decyzji Sanepidu będzie zależało ilu strażaków ostatecznie, będzie poddanych kwarantannie. Najprawdopodobniej będzie to około 25 strażaków. 

W sumie w Kaliszu zostanie na służbie około 40 strażaków. To są te osoby, które nie miały kontaktu ani z jednym, ani z drugim z zakażonych kolegów. 

Mówi Sławomir Brandt, rzecznik  Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Kaliscy strażacy czekają także na wyniki badań mężczyzn, którzy mieli kontakt z pierwszym zakażonym kolegą. Jeśli wyniki okażą się negatywne, to kilkunastu strażaków w najbliższych dniach będzie mogło wrócić do pracy.